Илјадници корисници на производи на Мајкрософт, меѓу кои и програмата за е-пошта, Мајкрософт Аутлук, денеска имаат проблем да се вклучат на своите профили.

Го испитуваме проблемот со пристапот до Outlook на веб, напиша Мајкрософт на Твитер.

Сервисите на Мајкрософт се соочија со најмалку три прекини од почетокот на годината

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.