реклама

ОТКРИВАЈЌИ го смешниот елемент во различни ситуации, способноста за ефективно кажување шеги и духовити забелешки се многу ценети. Оние кои имаат одлична смисла за хумор обично добро се снаоѓаат во општеството. Еве кои знаци се издвојуваат како најдуховити.

Лав

реклама

Според астролошките студии, Лавот е еден од најсмешните знаци на Зодијакот. Родените во овој знак обично се многу харизматични, сакаат да бидат во центарот на вниманието и имаат одлична смисла за хумор. Нивниот хумор често е самопонижувачки и саркастичен, но секогаш здрав и забавен.

Стрелец

реклама

Друг хороскопски знак кој се смета за хумористичен е Стрелецот. Тие се познати по својот оптимизам, авантуристички дух и спонтаност, што ги прави одлични соговорници. Нивниот хумор може да биде нескротлив, малку глупав, но секогаш забавен и освежувачки.

Риба

реклама

Рибите се познати и по смислата за хумор. Луѓето родени во овој знак често се многу емпатични и чувствителни, што ги прави способни да препознаат необични и урнебесни ситуации. Нивниот хумор е обично креативен, интелигентен, а понекогаш и малку мрачен.

Близнаци

Конечно, не можеме да ги заборавиме Близнаците, кои се познати по својата живост, љубопитност и способност да се прилагодуваат на различни ситуации. Нивниот хумор може да биде шармантен, брз и интелигентен, со чувство за игра на зборови и вербални акробации.

реклама