Штедењето не им е познато. За себе и за другите, овие 5 хороскопски знаци ќе потрошат се до денар без размислување.

Бик

Вистински хедонисти, немаат мерка кога станува збор за трошењето. Сакаат да трошат пари за се и сешто, никогаш немаат премногу, но трошат. Сепак, се што ќе потрошат им се враќа брзо, па затоа ретко се во минус.

Близнаци

Еден ден тие се полни како брод, а следниот пред банкрот. Секој обид за заштеда не трае долго. Немаат свест за трошењето. Секогаш имаат резерва или начин да го добијат она што го сакаат со минимални трошоци.

Лав

Обично заработуваат добро за да можат да трошат, па дури и кога не заработуваат многу, ќе се погрижат никој да не го види тоа. Не жалат што инвестирале во скапи и фини работи што ги прават да се чувствуваат задоволни. Секогаш изгледаат и се однесуваат како да имаат многу пари, дури и кога ги немаат.

Вага

Вагите го обожаваат шопингот. Тие мислат дека „парите се тука за да се трошат“. Сакаат убава облека, козметика, итн.

Стрелец

Стрелците не се грижат за парите. Не им е важно, тие трошат колку што сакаат. Со задоволство ги честат луѓето околу себе и мислат дека парите се тука за уживање. Тие секогаш оставаат бакшиш и не штедат на подароци. Тие најмногу трошат на забава и излегувања.