Воислав Шешељ откри како се борел со ракот на дебелото црево и метастазите на црниот дроб. Тој како гостин на „ТВ Курир“ детално го опиша процесот на лекување, промени во исхраната и внимателно слушање лекарски совети.

(фото: принтскрин „Во центар“)

задолжителна медицинска терапија

пијте сок од сибирска аронија и цвекло, магдонос, целер, морков и сок од јаболко секое утро

разни видови сезонско овошје

свежи смокви задолжително

калинка – по една секој ден

кромид и лук, зелка, компири

риба, телешко, пилешко, дури и свинско, заблудата е дека е нездрава, но не ја јадете секој ден

мултивитамински производ

витамин Д3, особено во зима

Г-132, антиоксиданс

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.