реклама

Принцот Џорџ можеби е иден крал, но тој не е најбогатото дете во кралското семејство.

Компанијата Outdoor Toys спроведе истражување за нето вредноста на најпознатите деца во светот.

реклама

Најмладите членови на кралското семејство ги зазедоа првите три места.

Принцезата Шарлот е на тронот со нето богатство од 4,1 милијарди евра.

реклама

Зад неа е нејзиниот брат Џорџ, чија вредност се проценува на 3,3 милијарди евра, додека Жак, престолонаследникот на Монако и маркизот Бо од кнежевската династија Грималди, го зазема третото место. Неговото богатство е 943 милиони евра.

Во топ 10 се и Блу Ајви Картер, ќерката на Бијонсе и Џеј Зи, Сторми Вебстер, ќерка на Кајли Џенер и Тревис Скот, Норт Вест, ќерка на Ким Кардашијан и Канје Вест, Јутјуберите Влад и Ники, Валентина Палома Пино, ќерка на Салма Хајек и Франсоа-Анри Пино, Макс и Ема Марибел Муниз, близнаци на Џенифер Лопез и Марк Ентони и Сури Круз, ќерка на Кејти Холмс и Том Круз.

реклама

Најмладиот син на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, принцот Луис, моментално не е на листата, а принцот Арчи и принцезата Лилибет, децата на принцот Хари и Меган Маркл, не влегоа во 10-те најбогати.

реклама