Елиф Елмас го даде третиот гол во Лига Европа ова сезона, македонскиот фудбалер погоди против Лестер.

Течеше 24. минута кога Петања несебично го проигра Елмас на кого не му беше тешко да постигне гол и да донесе водство на Наполи од 2-0 против Лестер.

ГОЛОТ на „ДИЈАМАНТОТ“ може да го погледнете ТУКА