реклама

Меган Маркл ги шокираше обожавателите кога откри дека нејзиното вистинско легално име е Рејчел, исто како ликот што го глумеше на Suits.

Во видеото на Тик Ток, новинарката случајно ја нарече војвотката од Сасекс „Рејчел“ по нејзината позната улога на Рејчел Зејн во правната драма „Suits“, а Меган даде изненадувачки одговор.

реклама

„Моето прво име во реалниот живот е Рејчел. Никогаш не ме викаа така, но моите родители ме именуваа Рејчел Меган Маркл. Имав проблеми поради тоа со сите правни документи во мојот живот“, рекла Меган, а новинарката додала дека серијата „Suits“ уште повеќе го збунува името.

“Да секако. Значи, всушност ме викаa по моето избрано име“, се насмевна војвотката.

@suitsarmy Meghan Markle Name Is Rachel omg #suitsnetflix #suitstvshow #suits #fyp ♬ original sound – Suitsarmy

реклама

„Не го знаев тоа“, се оправда новинарката. На што Меган се пошегува дека сигурно знаела кога го поставила прашањето.

Токму серијата „Suits“ доживува нов успех на Нетфликс. Иако последната епизода од оваа серија од девет сезони се емитуваше во 2019 година, серијата е меѓу првите 10 емисии на услугата за стриминг. Ова е причината зошто се зборува за можен спин-оф на серијата.

реклама

За потсетување, оваа драмска серија е сместена во Њујорк, а го следи главниот лик Мајк, кој го игра Патрик Џеј Адамс. Мајк ја доби својата работа од соништата во адвокатска фирма, иако никогаш не дипломирал на правен факултет. Во серијата Меган глумеше адвокат и колега на Мајк кој се заљуби во него. Поранешната актерка беше редовна серија седум сезони додека не го напушти шоуто во 2018 година пред нејзината кралска венчавка со принцот Хари.

реклама