Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Нејмар, продолжува да заздравува од повредата на ноемврискиот меч од Лига 1 против Сент Етјен (3:1).

Според прес-службата на францускиот фудбалски клуб, Бразилецот се наоѓа на лекување. Се очекува тој да се врати на терените за 4-5 седмици.

Во тековната сезона на Лига 1, Нејмар одигра 10 натпревари на кои постигна три гола.