ПСЖ синоќа успеа да слави над Лориент со 5-1, а бразилскиот интернационалец Нејмар постигна два гола. Неговиот втор гол во 90. м инута беше атрактивен. Прими топка на својата половина, ги измеша одбранбените играчи и одигра двојно со Мбапе, на крајот се запиша во листата на стрелците.

После натпреварот на својот Инстаграм, Нејмар стави порака со својот гол: „Ова успеа затоа што бев пијан… Како што некои би рекле“.

Прикажи повеќе