реклама

Децата на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам, принцот Луис, принцезата Шарлот и принцот Џорџ, наводно не смеат да седат со своите родители за време на празниците и свечените вечери од интересна причина.

„На децата не им е дозволено да седат со возрасните додека не ја научат уметноста на учтив разговор“, изјави за Harper’s Bazaar поранешниот кралски готвач Дарен Мекгрејди. Тој вели и дека и на Божиќ ќе јаде со дадилките додека не полнолетат за да бидат попристапни за време на јавните државни работи.

реклама

Зготви оброк за принцезата Дијана на денот на нејзината смрт

„Децата секогаш јадеа во расадникот додека не станаа доволно возрасни за да имаат соодветни манири на маса“, објасни Мекгрејди. Работел за покојната кралица Елизабета околу 15 години, а пред тоа зборувал за оброците кои таа ги јадела секој ден.

реклама

Мекгрејди еднаш откри на својот канал на Јутјуб дека кралицата сакала да грицка сендвичи со џем и да пие чај, а според него, таа била и љубител на џин. Тој дури и зготви оброк на Дијана во ноќта на нејзината смрт – 31 август 1997 година.

реклама