– Најмалку три деца загинаа откако напаѓач отвори оган во приватно христијанско училиште во Нешвил, Тенеси, соопшти локалната полиција.

Advertisements

– Можеме да потврдиме дека повеќе лица се хоспитализирани, објави противпожарната служба на Нешвил на Твитер.

Училиштето во Нешвил, основано во 2001 година, има околу 200 ученици.

Полицијата соопшти дека е ликвидиран напаѓачот.

Прикажи повеќе