Останете фит и силни со помош на овој величествен напиток.

Состојки:

-3 моркови

-1 супена лажица (15 гр) ѓумбир

-1 црвено јаболко

-1 лимон

Подготовка:

Измијте ги намирниците и излупете ги, а потоа исецкајте ги, така што ќе ги отстраните и семките од јаболкото.

Ставете ги сите состојки во блендер и мешајте.