Босанскиоткошаркарски интернационалец Недим Мустафица нема да биде член на Работнички во вториот дел од сезоната, потврди кошаркарот за порталот кош.мк

Еден од најдобрите во редовите на најтрофејниот македонски клуб си заминал од Градски парк поради неисплатени плати.

Мустафица беше меѓу најзаслужните што составот на Тони Симиќ оствари резултати над своите можности по првите 12 кола е во горниот дел од табелата во Првата лига.

Во овој дел од првенството, тој просечно постигнуваше по 15,3 поени, 8,8 скока и 1,7 асистенции.

foto:kos.mk