Македонскиот фудбалски селектор Благоја Милевски го објави списокот на играчи за плејоф предизвикот против Италија на 24 март. Она што може да се види на прв поглед е дека се повикани 27 играчи кои беа дел од квалификациите, а го нема Несторовски.

Advertisements

Прикажи повеќе