Поради снежната бура која го зафати Бергамо, домаќините се обидоа да го исчистат теренот, ама на крај не успееаа да го подготват за да се игра нормален меч во ЛШ, па после едно пролонгирање, на крај вечерва предвреме беше свирнат крај.

Дуелот е презакажан за утре, а УЕФА допрва треба да реши во кој термин ќе се игра во зависност од временските услови, но и прогнозата за времето.