Меланија Трамп навести дека би можела по втор пат да стане прва дама на САД.

Тоа го направи во своето прво интервју откако ја напушти Белата куќа за Фокс њуз. Откако ги загуби изборите за втор претседателски мандат против Џо Бајден, Доналд Трамп го допира теренот за уште една републиканска номинација, која е силно поделена по ова прашање.

А покрај евентуалното враќање во Белата куќа, Меланија го коментираше и фактот дека не се најде на насловната страница на магазинот „Вог“ како прва дама – децениска традиција која беше обновена минатата година со насловната страна на Џил Бајден.

Според г-ѓа Трамп, причината за пропустот е „пристрасноста“ на модниот магазин.