реклама

МЕГАН Маркл се отвори за писмата што ги испратила до кралот Чарлс по интервјуто со Опра Винфри. Во писмата до кралот, кој тогаш беше принц од Велс, Меган именуваше лице кое дава расистички коментари за изгледот на нејзиниот син Арчи. Наводно, Чарлс и рекол дека коментарот не бил направен со лоша намера. Веста за писмата стигна до медиумите две недели пред крунисувањето на новиот британски крал, на кое Меган не присуствува.

Војвотката од Сасекс ги негираше наводите дека писмата имале некаква врска со тоа што таа не присуствувала на крунисувањето.

реклама

„Војвотката од Сасекс го живее својот живот во сегашноста и не ја смета преписката од пред две години поврзана со разговори од пред четири години. Секој друг предлог е лажен и искрено смешен“, изјави нејзиниот портпарол за медиумите.

Да потсетиме, пред неколку дена беше потврдено дека Меган Маркл нема да дојде на крунисувањето на кралот Чарлс. Ќе дојде принцот Хари.

реклама