реклама

Kралицата на поп музиката, Мадона, наводно има правило да не соработува со одредена група на луѓе, односно оние родени во хороскопскиот знак на Шкорпија.

Астрологијата е очигледно многу важна во животот на популарната пејачка, а нејзиниот соработник, продуцент, режисер и сценарист, Рајан Марфи, опишан во подкаст и тоа е она што навистина го пропуштивте, дека Мадона одбива да соработува и проекти со скоро сите што се родени Ова знак.

реклама

Покрај тоа, Марфи, кој според хороскопот Скорпија, мораше да лаже за неговиот датум на раѓање за Мадона да се согласи да работи со него. „Летав во Newујорк и во лифтот во нејзината соба, нејзиниот маж ме праша кога се родив“, започна Марфи и потоа продолжи.

„Бев изненаден од прашањето, а потоа тој го повтори. Јас му одговорив дека сум роден на 9 ноември и тој ме праша:„ Дали си скорпија “? Му реков дека направив, на што тој одговори дека е дека е Не во кого не го спомнувам ова пред Мадона затоа што тие нема да ме ангажираат “, рече Марфи.

реклама

„Го прашав:„ За што зборуваш “? И тој ми рече дека не знаел конкретно и јас едноставно не спомнав дека сум скорпија во хороскопот и дека измислив друг датум“, рече Марфи .

На крајот од средбата со Мадона, таа навистина го праша кога се роди. „И реков дека сум роден на 3 -ти септември, тоа е роденден на мајка ми. И таа одговори:„ О, добро, ти си девица “. Додека се спуштив во лобито, таа веќе се реши и доби работа “, рече Марфи, а потоа истакна дека е задоволство да се работи со неа.

реклама

„Имав големо искуство со Мадона. Не можам да најдам доволно зборови за пофалби за неа. Таа беше многу kindубезна, но никогаш не го сфатив со Скорпиони. Кој знае, можеби сето тоа беше внатрешна шега“, заклучи Марфи.

реклама