Черкеското пилешко е класичен рецепт, измислен од Черкезите, народ од кавкаските планини и усвоен од царската отоманска кујна.

Ова „кралско јадење“ обично се подготвува како главно јадење, но многу е погодно да се служи и како предјадење или како мезе.

Черкеското пилешко е одлично јадење од парчиња пилешко во кремаст сос од ореви и леб, а како здраво јадење без масни адитиви е одличен предлог за лесен ручек со зелена салата, варен зеленчук и тост леб. Можете да го користите и како фил за сендвичи.

Состојки:

1 цело пиле или две поголеми пилешки гради

1 среден кромид

1/2 лажичка бибер во зрна

5 чаши вода

моркови, целер пашканат по желба

– За основата

300 гр крупно мелени (кршени) ореви

2 чешниња лук

4 парчиња бајат леб (средината без кора)

1,5 чаша пилешка супа

1 лажичка сол

половина лажичка коријандер во прав

За посипување (по желба)

2 лажици маслиново масло

1 лажичка пипер

Подготовка:

Во тенџере се ставаат градите или пилешкото исечено на парчиња, се прелива вода, се додава кромидот, целерот и зрната бибер. Гответе на средна топлина додека месото не омекне.

Вареното месо се цеди и се остава да се излади. Потоа одвојте го месото од коските и со рака исечете го на ленти.

Во подлабок сад ставете ги коцките бајат леб и прелијте ги со водата во која е варено пилешкото, додадете го изгмечениот лук, оревите, зачините и сечканото месо и убаво соединете.

Префрлете го месото на чинија за сервирање. Посебно загрејте го маслиновото масло и во него додадете го пиперот, па со тоа прелијте го пилешкото. Украсете со магдонос.

Може да се сервира и топло и ладно, како предјадење или главно јадење.