Полека но сигурно се ближи долгоочекуваната нова година.

По две турбулентни години, 2020 и 2021 година, сè уште не сме сосема сигурни што да очекуваме од следната година. На крајот на краиштата, времињата сега се понеизвесни од кога било. Меѓутоа, ако ги слушаме ѕвездите, можеме да се надеваме дека ќе биде подобро. Ќе биде добра година за повеќето хороскопски знаци, а особено има еден ден што секој хороскопски знак треба да го означи во календарот: вашиот астролошки среќен ден во 2022 година.

Во ова главните улоги ги играат планетите, особено Венера и Јупитер, кои се сметаат за среќници во космосот. Овие планети, познати и како „добродетели“, генерално имаат благотворно, позитивно влијание на хороскопот. Притоа, Јупитер е повлијателната планета на среќата. Се поврзува со теми како што се изобилство, раст, просперитет и, се разбира, среќа. Венера, позната како „помал добротвор“, е планета која влијае на нашите вредности. Темите како љубовта, романтиката, парите, убавината и задоволството спаѓаат под јурисдикција на Венера.
<

Ќе ви откриеме кој ден во новата година му ветува најголема среќа на вашиот хороскопски знак:

Јарец: 8 јануари 2022 година

Ѕвездена точка на Венера (Сонце и Венера во Јарец)

Водолија: 6 март 2022 година

Венера во конкункција со Марс во Водолија

Риби: 12 април 2022 година

Јупитер (традиционален планетарен владетел на Риби) се среќава со Нептун (модерен планетарен владетел на Риби) во Риби

Овен: 18 август 2022 година

Јупитер во Овен и Тригон со Венера

Бик: 13 мај 2022 година

Северниот јазол на судбината во конкункција со Сонце во Бикот

Близнаци: 30 мај 2022 година

Млада Месечина во Близнаци, влијанието на Марс во конкункција со Јупитер на 29 мај

Рак: 17 јули 2022 година

Сонцето во конкункција со Меркур во Рак, Тригон – Нептун

Лав: 31 јули 2022 година

Сонцето во Лав во Тригон со Јупитер

Девица: 16 февруари 2022 година

Венера во конкункција со Марс во петтата куќа на Девица

Вага: 22 октомври 2022 година

Ѕвездена точка на Венера (Сонце и Венера во Вага)

Скорпија: 15 ноември 2022 година

Јупитер – Тригон – Венера во петтата куќа на Скорпија

Стрелец: 23 ноември 2022 година

Млада Месечина во Стрелец, Венера и Меркур во Стрелец, Сонце и Месечина во хармоничен однос со Јупитер (владејачката планета на Стрелец).

извор: kajgana