Британскиот кантавтор Ед Ширан е позитивен на коронавирус, но ќе продолжи да настапува и да дава интервјуа од својот дом во Сафок.

Ширан на Инстаграм објави дека ќе биде во самоизолација, согласно насоките на британската влада.

Британскиот текстописец и кантавтор минатата недела настапи во Лондон за време на доделувањето на наградите „Earthshot“, наменети за оние кои се обидуваат да ја спасат планетата, потсетува Би-би-си.

Прикажи повеќе