Пиењето за време на празниците може да има многу посериозни последици од мамурлакот. Експертите велат дека прекумерното пиење може да предизвика синдром на „празнично срце“ или атријална фибрилација, која е предизвикана од неправилно и ненормално брзо чукање на срцето.* забрзано чукање на срцето или палпитации
* болка во градите
* висок крвен притисок
* неправилен пулс
* отежнато дишење
* недостаток на енергија.* Не преоптоварувајте се со храна.
* Останете активни.
* Обидете се да го намалите стресот на минимум.

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.