Фотографијата на принцот Луис направена од принцезата од Велс е објавена по повод шестиот роденден на принцот.

Слика од насмеаниот Луис беше споделена на социјалните мрежи со натпис: „Среќен 6-ти роденден принцот Луис! Ви благодарам за сите добри желби“, пренесува Sky News.

Фотографијата е направена во Виндзор и се верува дека е немонтирана.

Луис последен пат беше виден во јавноста минатиот Божиќ, кога кралското семејство го направи своето традиционално свечено појавување во кралскиот имот во Сандрингам за да одат до црквата.

Фотографијата беше објавена откако таткото на Луис, принцот Вилијам, минатата недела ги обнови кралските должности по објавувањето на воената дијагноза на Кејт Мидлтон.