реклама

Фотографии од Кајли Џенер и нејзината поранешна најдобра пријателка Џордан Вудс се на турнеја низ светот.

Кајли и Џордан беа фатени од папараците на излезот од ресторан во Лос Анџелес, три години откако нивната борба ја создаде најголемата интернет драма досега.

реклама

Како што пишуваат американските медиуми, Кајли и Џордан повторно почнале да се гледаат пред една година.

Нивното помирување изненади илјадници нивни обожаватели.

реклама

Што се случи во 2019 година?

Кајли Џенер и Џордан Вудс долги години беа најдобри пријатели и деловни соработници, а потоа драмата се случи со Џордан и Тристан Томпсон, тогаш партнер на сестрата на Кајли, Клои Кардашијан.

реклама

Тристан ја бакнал Џордан на забава и тоа брзо станало познато, а Кајли поради тоа ја исклучила Џордан од животот. Следуваше неколкунеделна интернет драма во која Џордан трпеше закани и злоупотреба на интернет од обожавателите на сестрите Кардашијан.

Џордан во неколку наврати нагласи дека тоа и бил најлошиот период во животот и дека драмата со Томпсон и го уништила животот.

Оттогаш Тристан Томпсон уште неколку пати ја изневеруваше Клои Кардашијан, а Џордан Вудс започна живот далеку од сестрите Кардашијан. Но, сега, изгледа, тие повторно се пријатели.

реклама