И Турците го направија  автомобил, и тоа електричен. Го нарекоа Transition Concept Smart Device . Сепак дизајнот потпишан од познатот студио Pininfarina ветува дека доста сериозно ја имаат сфатено работата и дека еден ден ќе се наметне на пазарот.

Погледнете го

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.