Претседателот на Украина, Владимир Зеленски, му предложи на рускиот претседател Владимир Путин да седне на преговарачка маса.

„Сакам уште еднаш да му се обратам на претседателот на Русија. „Да седнеме на преговарачка маса за да ја запреме смртта на луѓето“, рече Зеленски во видео обраќањето објавено на Телеграм.

Прикажи повеќе