Едно лице загина, а четворица се повредени во експлозија во фабриката „Трајл“ во Крушевац.

Повредените лица со возило на Итна медицинска помош се префрлени во Општата болница во Крушевац.

Во соопштението од српското Министерство за внатрешни работи се наведува дека експлозијата се случила денеска околу 9 часот за време на работниот процес во објект за производство на горивна лента.

Прикажи повеќе