Вакцината против Ковид-19 го штити организмот од сериозно заболување или смртен исход, вели во разговор за Телма Горан Кунгуловски, нуклеарен микробилог.

Смета дека третата доза вакцина против коронавирсот треба да ја примат повозрасните и луѓе со коморбидитети.

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.