На еден пред стартот на Европското првенство, стигнаа добри вести од таборот на македонската машка ракометна репрезентација.

Денешните тестирања минаа одлично, сите Ковид – тестови се негативни, па селекторот Кирил Лазаров ќе ги има на располагање на утрешниот меч со Словенија.

Составот за утрешниот меч со Словенија (18 часот) ќе биде познат по задолжителните тестирања.