ОВЕН

Работа: Вашата финансиска состојба сега се менува и се чувствувате несигурни поради тоа. Ви претстои неповолен период.

Љубов: На љубовно поле ве очекуваат некои ситни несогласувања со личноста за која се грижите.

Здравје: Можен е помал пад на енергијата.

БИК

Работа: Можно е да ве оптоварат некои ситни проблеми кои не сте ги решиле целосно во минатото.

Љубов: Чувствувате дека имате се помалку заеднички теми со партнерот. Ви претстои неповолен период за љубов.

Здравје: Ви треба повеќе сон.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Имате можност да постигнете стабилна ситуација на деловно поле од која ќе бидете задоволни.

Љубов: Во бракот ве очекуваат помали кавги со партнерот. Имате впечаток дека суетата е пренагласена во вашата врска.

Здравје: Тоа е поволен период за диета.

РАК

Работа: Треба да се посветите на напредок на деловното поле и сериозно да ги сфатите вашите обврски.

Љубов: Имате прилично добра комуникација со личноста за која се грижите.

Здравје: Мали проблеми со видот.

ЛАВ

Работа: Малку сте загрижени и не ви е лесно да ги решите сите деловни сомнежи што ги имате.

Љубов: Добро се согласувате со саканата личност. Се чувствувате безбедно и исполнето кога сте заедно. Поволен ден е пред вас.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.

ДЕВИЦА

Работа: Ве очекуваат многу тешкотии на полето на работата. Не ви е лесно да ги решавате проблемите со соработниците.

Љубов: Уживате да бидете сами со личноста за која се грижите. Сакате да изградите повеќе доверба.

Здравје: Зголемете го внесот на свежо овошје

ВАГА

Работа: Во моментов чувствувате дека можете да ги решите проблемите што ги имате на полето на работата. Верувате во себе и во своите способности.

Љубов: Пред вас е ново познанство. Ве очекува период во кој ќе имате можност за промени.

Здравје: Вкочанетост во грбот.

ШКОРПИЈА

Работа: Ви треба повеќе време за да ги решите деловните компликации. Важно е да се биде упорен.

Љубов: Можно е да сте згрешиле и партнерот да не покаже дека е подготвен да ви прости.

Здравје: Избегнувајте внес на алкохол.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Загрижени сте за вашето деловно поле. Можно е во наредниот период да имате големи промени.

Љубов: Ви се допаѓа личност која изгледа некако оддалечена од вас. Не сте задоволни.

Здравје: Ви треба пауза.

ЈАРЕЦ

Работа: Не сте задоволни од работата и не гледате долгорочно решение. Треба да бидете малку покреативни.

Љубов: Доколку сте во брак, повеќе ве загрижуваат одредени кавги кои постојат меѓу вас и вашиот партнер.

Здравје: Вашата кожа е чувствителна.

ВОДОЛИЈА

Работа: Не ви е лесно да ги направите промените што ги сакате. Можно е деловната ситуација да не зависи целосно од вас.

Љубов: Можеби ќе ви се допадне личноста што ја запознавте неодамна. Подготвени сте за поврзување.

Здравје: Чувствителен стомак

РИБИ

Работа: Бидете внимателни во комуникацијата со соработниците бидејќи денес може да бидете склони кон избрзани реакции.

Љубов: Ве очекува интересна ситуација со личност која ви се допаѓа.

Здравје: Се препорачува вежбање од дома.