ОВЕН

Работа: Актуелните аспекти на небото во вашето поле на кариера, укажуваат на напредок во кариерата. Пред вас е лидерска позиција.

Љубов: Актуелните аспекти на небото во вашето поле на кариера укажуваат на напредок во кариерата. Пред вас е раководна позиција.

Здравје: Проблем со ‘рскавицата.

БИК

Работа: На полето на професионалното усовршување и соработката со странски држави го истакнувате успехот во тие области.

Љубов: Успешно ќе спроведете заеднички потфат со партнерот. Врската е полна со разбирање.

Здравје: Одморете се повеќе, бидете поактивни.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Финансискиот успех зависи од исходот на деловниот состанок. Погрижете се совршено да ги презентирате вашите идеи.

Љубов: Близнаците кои се во врска планираат голем заеднички потфат. Ќе го решите егзистенцијалниот проблем.

Здравје: Внесувајте повеќе вода во организмот.

РАК

Работа: Вистински момент за спроведување на бизнис идеја, бидејќи тоа ќе ви донесе голем успех и победа над конкуренцијата.

Љубов: Долго молчите за некоја неправда, а сето тоа може да експлодира во форма на жестока расправија со партнерот.

Здравје: Нервоза, напнатост.

ЛАВ

Работа: Посебен успех ги очекува Лавовите кои се занимаваат со услужни дејности или работат во областа на здравството. Напредување во кариерата.

Љубов: Слободните Лавови можат да се заљубат на прв поглед во една Вага или Водолија. Нов почеток.

Здравје: Внимавајте на сообраќајот.

ДЕВИЦА

Работа: Обидете се да ги презентирате вашите идеи што е можно попрецизно на деловен состанок. Можни се недоразбирања.

Љубов: Слободните Девици ги очекува романтичен состанок со нов потенцијален партнер. Пред вас е почеток на нова врска.

Здравје: Меланхолични сте, депресивни.

ВАГА

Работа: Ви се дава можност да заработите многу пари, но многу ќе зависи од вашата презентација на состанокот.

Љубов: Вие сте променливи расположени и можете да реагирате импулсивно на секој коментар на партнерот.

Здравје: Различен притисок.

ШКОРПИЈА

Работа: Шкорпиите кои се занимаваат со креативна професија или работат во медиумите очекуваат посебен успех. Финансиски успех.

Љубов: Слободните Шкорпии очекуваат преку работата да се зближат со личност која ја познаваат. Можна е дилема.

Здравје: Тешкотии со дишењето.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Доколку донесете правилна одлука во однос на деловната понуда, ќе бидете финансиски унапредени.

Љубов: Обидете се да не ја идеализирате личноста со која сте почнале да излегувате. Во спротивно, може да бидете разочарани.

Здравје: Намалете го алкохолот.

ЈАРЕЦ

Работа: Тешкотиите во комуникацијата со претпоставените ќе можете да ги надминете само со дипломатски став. Ве очекува успех, самостојна работа.

Љубов: Односот со партнерот ви поминува низ турбулентен период. Можни се недоразбирања.

Здравје: Ревматски болки.

ВОДОЛИЈА

Работа: Тешкотиите со претпоставените и барањата за исполнување на поставените критериуми може да ве направат нервозни.

Љубов: Односот со партнерот ви поминува низ криза на доверба, а сето тоа е затоа што некои работи сте ги премолчиле.

Здравје: Полесна пневмонија.

РИБА

Работа: Внимателно во соработката со странство, бидејќи постои голема можност за превид. Особено ако има премногу ветувања.

Љубов: Слободните Риби ќе имаат интересен излет во друштво каде ќе имаат бројни можности за авантура.

Здравје: Добро се чувствувате.