Лионел Меси одлета во Барселона за да го прослави роденденот на својата сопруга, неколку часа откако даде две асистенции за Килијан Мбапе, во победата на ПСЖ од 3-1 над Сент Етјен. Аргентинецот беше виден преку ноќ како се враќа во Каталонија, со широка насмевка на лицето. Екипа на шпанска телевизија го снимила како пристигнува на аеродромот Ел Прат во Барселона во неговата сè уште облечена маица од ПСЖ.

Меси, чија форма беше критикувана по неговиот шокантен трансфер во тимот од Лига 1, направи импресивно шоу, бидејќи му асистираше на Мбапе за два гола. Седумкратниот освојувач на Златната топка изгледаше среќно и опуштено и не можеше да одолее на насмевка додека наиде на новинари кои чекаа.

Ова беше негова втора посета на каталонската престолнина за еден месец, а неговата последна посета поттикна шпекулации дека можеби ќе разговара за враќање во клубот од детството.

Се дознава дека 34-годишниот аргентинец, татко на три деца е таму како дел од роденденските прослави на неговата сопруга Антонела Рокуцо.

Прикажи повеќе