Македонскиот репрезентативец Висар Мислиу од следната сезона ќе игра ранг погоре во германскиот фудбал. Тој заминува од Инголштад и е пред потпис на договор со Падерборн, кој е член на Втората Бундеслига.

Договорот треба да биде потпишан на две сезони, а Муслиу наводно веќе ги договорил личните услови.

Падерборн минатата сезона заврши на шестото место во второлигашкото друштво на Германија.

Прикажи повеќе