Напаѓачот на Македонија У21, од генерацијата која се пласираше на ЕУРО 2017, Виктор Ангелов реши да се врати во Првата Футбалска Лига на Македонија и да потпише за Академија Пандев.

Ангелов го раскинал договорот со романски Волунтари по една година поминати во оваа екипа. До потсетиме дека Ангелов е трето засилување за нападот на Академија Пандев по Митровски и Ѓорѓиев.

Прикажи повеќе