Аталанта поведе против Јунајтед со голот на Јосип Иличиќ од еден удар директен по голот на тимот од Манчестер, а израмнувањето стигна во финишот преку Роналдо.

Иличиќ погоди од единствениот удар директен по голот на Јунајтед во 12 минута, Јунајтед напаѓаше и израмни преку кој друг ако не Роналдо во 46 минута.