ОВЕН

Иако се надевавте дека ќе ги завршите повеќето од обврските, ќе ви бидат доверени нови, дополнителни обврски. Не сте доволно посветени на партнерот, иако немате лоши намери. Можеби не сте свесни за вашето однесување. Размислете за вашите постапки. Намален имунитет, не се чувствувате добро.

БИК

Сакате да се посветите на работата и да решите некои проблеми, но се уште не сте направиле доволно сериозен деловен план. Слободно бидете посмели во контакт со личноста која ви се допаѓа. Може да имате интересни моменти. Грижете се за вашите бубрези. Посетете уролог за да ја проверите анализата.

БЛИЗНАЦИ

Ги решавате сите спорни ситуации кои се насобрале во претходниот период. Изоставивте некои горливи прашања, кои сега мора да се решат. Добивате комплименти од сите страни и уживате во вниманието што го добивате. Сосема солидно здравје

РАК

Може да превидите некои важни ситници поврзани со полето на работа. Внимавајте на концентрацијата. Сфаќате дека ви се допаѓа личност на која досега не сте обрнувале внимание. Вашиот интерес е побуден. Можни се вирусни инфекции.

ЛАВ

Поволен ден за работа. Го завршивте најголемиот дел од работата што сте ја планирале и добивте сосема нова понуда. Преку опуштена комуникација со личност од вашето блиско опкружување доаѓате до факултативен флерт. Потребна ви е поголема физичка активност.

ДЕВИЦА

Ќе треба да издвоите одредена сума пари за да ги исплатите старите долгови. Тешко ви е да се одделите од вашите пари. Ваше е да одлучите дали ќе прифатите додворување од личност која изгледа повлечено на прв поглед. Проверете ја тироидната жлезда.

ВАГА

Не е добар ден за вас. Сите важни работи што ги имате одложете ги за после празниците. Иако имате бројни можности за флерт, не сте заинтересирани. Барате сериозна врска, а не минлива авантура. Можна минлива главоболка.

ШКОРПИЈА

Можно е да реализирате некој дополнителен прилив на пари. Многу поволен ден за вас, особено ако соработувате во странство. Иако нема конкретен проблем во вашата емотивна врска, чувствувате дека нешто не е во ред. Можен е пад на имунитетот.

СТРЕЛЕЦ

Конечно, добивате соодветна награда за вашата напорна работа. Веќе сте се запрашале дали некој ја забележува вашата посветеност. Излезете некаде со пријателите и заедно направете планови за новогодишната ноќ. Запознавате многу интересни луѓе, а еден од нив може да ви го привлече вниманието. Се чувствувате одлично.

ЈАРЕЦ

Прилично сте зафатени и имате многу работа. Ви носи нервоза и замор. Направете план кој ќе ве води.Немате доволно енергија да му се посветите на партнерот по напорниот ден на работа до степен до кој тој очекува. Проблеми со ‘рбетот.

ВОДОЛИЈА

Се чувствувате прилично лошо, бидејќи некои проблеми и ситуации на работа постојано се повторуваат. Тешко ви е да влезете во нова емотивна врска и да и верувате на личност која не ја познавате доволно добро. Тешко ви е да се заљубите, партнерот мора да ја заработи вашата љубов. Останете повеќе во природа.

РИБИ

Можете да бидете малку поопуштени од претходниот период. Ја завршивте целата планирана работа, можевте корисно да го искористите постојното време. Можете лесно да се впуштите во опционална авантура. Веќе подолго време ви се допаѓаат луѓето од работа. Не претерувајте со алкохолот.