Чоколадниот мус е идеален за изненадни гости, бидејќи ви требаат само 2 состојки и малку време.

Кога сакате да јадете нешто слатко и кремасто, а да биде домашно, тогаш брзиот чоколаден мус е нешто што не смеете да го пропуштите. Потребни ви се само 2 состојки за да се измешаат и еве го десертот готов за еден миг.

СОСТОЈКИ:

240 мл слатка павлака
160 гр нутела

ПОДГОТОВКА:

Изматете ја слатката павлака, додадете ја нутелата, па добро соединете со шпатула. Истурете во шприц за колачиња, а потоа истурете ја добиената смеса во чаши или чинии. Ставете го во фрижидер најмалку 4 часа. Декорирајте по желба.