ОВЕН
Овенот го дочекува крајот на првата работна недела од оваа година, задоволен од постигнатите резултати. Ова е ваш ден па од вас се очекува да ги држите под контрола сите љубовни нишки. Можни кардиоваскуларни проблеми.

БИК
Добрата и позитивна енергија им дава голема предиспозиција на типичните Бикови мирно, без поголеми падови, да ги завршат сите започнати професионални обврски. Овој ден е многу поволен за да преземете иницијатива и да ги решите сите сомнежи кои ги имате во врска со вашата сакана. Можни проблеми со дишните патишта.

БЛИЗНАЦИ
Солидната комбинација на добра енергија и работна етика им дава на луѓето родени во знакот Близнаци добра шанса да го дочекаат крајот на работната недела задоволно на деловен план. Повеќе внимание и трпение ќе ви користат вам и на другата страна, па би било добро да се потрудите и да не го расипете расположението денес со неважни детали. Нема значајни предупредувања кога се работи за здравјето.

РАК
Висока нова работна енергија ќе го следи Ракот овој петок, па слободно можеме да кажеме дека на вашиот професионален пат не ве очекуваат непремостливи пречки. Добар дел од вашата позитивна енергија треба да се искористи за некои убави љубовни настани, за заемно задоволство. Пазете се од настинки.

ЛАВ
Основните и најважните деловни цели типичните Лавови можат да ги постигнат денес без поголеми проблеми. Мала нервоза може да доведе до вербално недоразбирање со некои од вашите блиски соработници. Вие најдобро знаете кои се вашите приоритети, затоа усогласете го вашето однесување и прво свртете се кон нив. Намален ви е имунитетот.

ДЕВИЦА
Девиците кои се занимаваат со организација и комуникација би можеле да имаат одличен работен ден и на тој начин да ја завршат оваа прва работна недела во новата година на задоволителен начин. Можно е да доживеете многу пријатно изненадување од личност која веќе некое време го заслужува вашето внимание. Освен напнатост, нема значајни предупредувања на полето здравје.

ВАГА
Променливата атмосфера и работната етика ќе ги придружуваат Вагите во поголемиот дел од овој петок. Посебно внимание треба да се посвети на проверка на заостанатите работи, документација. Фокусирајте се на она што го сакате во иднина, правете заеднички планови и уживајте пред се со саканата личност. Можна чувствителност на респираторниот систем.

ШКОРПИЈА
И овој петок продолжува периодот на засилен професионален ангажман за типичните Скорпии. Продолжи со добрата работа. Не е лошо да се посветите на уживање во некоја од заедничките активности со саканата личност, би сакале да се опуштите.
Заморот е присутен кај вас.

СТРЕЛЕЦ
Поволниот период за реализација на започнати проекти, нови идеи продолжува, а овој ден би можеле великодушно да му помогнете на некој од соработниците. Обидете се да не ги игнорирате чувствата на другата страна, доволно е да посветите малку повеќе внимание за да започнете. Здравјето е одлично.

ЈАРЕЦ
Многу е важно што подобро да се организирате и да ја трошите енергијата на економичен начин, за навреме да се носите со бројните предизвици поврзани пред се со различните договори и преговори кои се во тек. Во љубовниот авион ве очекува многу убав ден со можно пријатно изненадување од саканата личност. Нема значајни предупредувања за вашето здравје.

ВОДОЛИЈА
Претставниците на Водолија во поголемиот дел од денот се очекуваат да се соочат со неколку мали пречки, пред се од техничка природа, на патот кон поставените професионални цели. Сепак, нема причина за грижа. Расположението и енергијата ќе бидат на високо ниво, па реално е да очекувате некој посебен ентузијазам на полето на партнерството. Уживајте. Можна главоболка.

РИБА
Ви се чини дека компанијата во која работите е малечка . Сакате нешто поголемо , но за тоа е потребна поголема одговорност од ваша страна. На љубовен план убавиот развој на личните односи ќе ве поттикнат да го надополните со нова идеја за излегување , каде добро ќе си поминете. Одморете се и наспијте се .