Укинувањето на сите против епидемиски мерки НЕ ЗНАЧИ ДЕКА ТРЕБА ДА ПРЕСТАНЕТЕ ДА ГИ МИЕТЕ РАЦЕТЕ !!!!!! напиша на својот фејсбук профил доктор Нико Беќаровски.

Амбулантите и Клиниките се преплавени со стомачни вируси (Rotavirus, Picorna, Coxsackie, Hepatitis A) проследени со бројни проливи, стомачни болки, температура, дехидратација, поспаност.

МИЕЊЕТО РАЦЕ И ОДPЖУВАЊЕТО НА ЛИЧНАТА ХИГИЕНА, СПАСУВААТ ПОВЕЌЕ ЖИВОТИ ОД СИТЕ АНТИБИОТИЦИ ЗАЕДНО !!!!

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.