Италијанскиот фудбалски гигант Јувентус го доживеа петтиот пораз оваа сезона во Серија А, откако Аталанта му зададе уште еден удар на тимот на Алегри кој игра лоша оваа сезона.

Единствениот гол на мечот беше дело на Запата во 28. минута од натпреварот. Во судиското продолжение Дибала ја погоди пречката од голот на Аталанта, малку фалеше да го спаси Јуве од пораз, но тоа не се случи.

Овој пораз за Јувентус е враќање чекор назад во борбата за местата кои водат во Лигата на шампионите.