реклама

Дополнителна заработка или добивка се секогаш добредојдени. И токму тука ни доаѓа астрологијата која ни открива многу работи, меѓу кои и кои хороскопски знаци ќе бидат најсреќни овој месец, особено кога се парите во прашање.

Овен

реклама

Генерално, оваа година е среќна за Овните, а предностите особено ќе ги почувствуваат на финансиски план. Планетата Јупитер, која владее со среќата и богатството, се наоѓа токму во Овен, па оттука и многу среќа за припадниците на овој огнен знак. Овните се храбри и самоуверени, а во април овие квалитети ќе бидат особено изразени. Исклучителни проекти, напредок во кариерата, а некои дури и ќе станат познати. Ова не е време да се сомневате во себе. Слушајте ја вашата интуиција и немојте да ве поколебаат мислењата на другите луѓе

Водолија

реклама

Ексцентричните Водолии конечно ќе најдат начин да платат за своите идеи. Работата и трудот ќе им се исплати, а ќе добијат и голема поддршка од пријателите и во работната средина.Водолиите во овој период имаат силен фокус и успехот им е приоритет. Ако истраат и никој друг не им го привлече вниманието, успехот е загарантиран.

реклама