Амбер Херд беше фотографирана како купува облека во продавницата TJ Maxx во Хемптонс. Овa продавница вообичаено продава предмети по поевтини цени и многу корисници на социјалните мрежи мислат дека таа ги нарачала овие слики за да ја натера јавноста да ја сожали.

Advertisements

Актерката се појави во шопинг со нејзината сестра Витни Хенрикез. Иако нема ништо лошо во купувањето поевтина облека, луѓето забележале дека таа се обидува да изгледа како да се „отселила“ од нејзиниот претходен луксузен стил.

„Амбер мисли дека сме глупави. Очигледно се обидува да стекне симпатии купувајќи во TJ Maxx бидејќи се обидува да изгледа сиромашно. „Добар труд“, напиша еден корисник на Твитер.
„Папараците не смеат да влегуваат во продавници, нели? Па, како успеале да ја фотографираат Амбер во TJ Maxx? „Навистина ли се толку глупави тие што го поддржуваат?“, е и еден од коментарите.

Потсетиме дека Херд треба да му плати на Џони Деп милиони долари отштета откако актерот ја тужеше и ја доби тужбата за клевета поради написот напишан во Вашингтон пост во 2018 година.

Прикажи повеќе