таг: Жиру

Жиру, е под знак прашалник за реванш натпреварот против Наполи

0
Напаѓачот на Милан, Оливие Жиру, е под знак прашалник за утрешниот реванш натпревар против Наполи...

Милан со нов договор за Оливие Жиру

0
Оливие Жиру испиша историја на Мундијалот во Катар. Францускиот напаѓач стана прв стрелец на сите времиња во...