таг: забуна

Шабани: Сандеј Адетунџи е наш играч и останува на Чаир

0
Најдобриот стрелец на Шкупи, Сандеј Адетунџи, направи вистинска забуна откако на Инстаграм објави благодарност за...

УЕФА го потврди официјалниот распоред на Македонија

0
Европската Фудбалска Федерација направи голема забуна во цела светска спортска јавност со потегот кој го повлече вчеравечер, бидејќи прво го објави комплетниот распоред...