таг: victory

Окулу 25.000 навивачи без влезници доаѓаат на финалето во Прага

0
УЕФА има голем проблем со билетите што им ги додели на финалистите во...

Џонс ја потврди својата репутација и го уништи французинот Сирил Ган

0
Џон „Боунс“ Џонс ја потврди својата репутација на легенда во УФЦ, откако го...

Циципас победи и закажа средба со Јиржи Лежечка

0
Грчкиот тенисер Стефанос Циципас го победи италијанецот Јаник Синер во осминафиналето на Австралија опен и...

ВИДЕО / Реал е „кралот“ во Лигата на шампионите!

0
Рекордерот по бројот на титули во најелитното натпреварување, над сите очекувања слави во финалето против...

Пекинг 2022, потврдени 55 учесници со коронавирус

0
Еден ден пред свеченото отворањето на Зимските олимписки игри во Пекинг, организаторите објавија дека има...