таг: United’s

Ливерпул ќе плати 110 милиони фунти на Брајтон, за Моисес Каиседо

0
Англискиот премиерлигаш Ливерпул ќе го купи Моисес Каиседо. „Црвените“ ќе го урнат клупскиот...

Баерн и Интер, во трка за шпанскиот голман Давид де Хеа

0
Баерн Минхен и Интер се клубовите кои се најзаинтересирани за шпанскиот голман Давид...

Де Хеа од “Олд Трафорд” се сели во Париз?

0
Давид Де Хеа, кој го напушти Манчестер Јунајтед, може да прејде во Пари...

Жозе Мурињо и Рома му ја нудат шансата за камбек

0
Португалскиот стратег Жозе Мурињо сака да го доведе напаѓачот на Манчестер Јунајтед Мејсон...

Американецот Адамс, е во радарот на „Црвените Ѓаволи“

0
Манчестер Јунајтед внимателно ја следи ситуацијата со играчот од средниот ред на Лидс,...

Де Хеа е најдобар голман на сезоната во Премиер Лигата

0
Давид де Хеа ја осигура првата индивидуална награда во сезоната. Со непримениот гол...

Солскјер е еден од најсериозните кандидати за познатиот белгиски клуб

0
Норвешкиот стратег Оле Гунар Солскјер е еден од најсериозните кандидати за нов тренер...

Мегваер го напушта Ман. Јунајтед и ќе игра во Лигата на...

0
Скапо платениот Хари Мегваер ќе го напушти Манчестер јунајтед. Поранешниот играч на Лестер,...

Роналдо: Меси? Тој најдобриот против кого сум играл

0
Кристијано Роналдо направи интервју со кое предизвика голема полемика и по кое сигурно ќе наиде...

Барcелона против “Црвени Ѓаволи”, Рома со Салзбург

0
Барселона ќе се сретне со Манчестер Јунајтед на првиот чекор од нокаут фазата во Лигата...