таг: Трим

Пресметка меѓу Вардар и Шкупи, Гостивар мерка 3 бода

0
Дербито меѓу Шкендија и Струга Трим Лум е одложено, па во фокусот на денешното второ коло од Првата фудбалска лига ќе биде пресметката...

Струга Трим Лум го распродаде стадионот за реваншот против Жалгирис

0
Македонскиот фудбалски шампион Струга Трим Лум денеска го игра реванш мечот против Жалгирис од првото...

Дуро: Жалгирис е фаворит, но не победуваат секогаш во фудбалот

0
Македонскиот првак Струга Трим Лум (18 часот) во Вилнус ќе се соочи со Жалгирис во...

Струга Трим Лум во Виљнус, денеска прв и последен тренинг

0
Експедицијата на Струга Трим Лум од синоќа е во Виљнус, каде утре со почеток од...

Струга-Жалгирис: 1.200 денари за билет, плус два подароци

0
Maкедонскиот фудбалски шампион Струга Трим Љум против Жалгирис ќе ја започне својата прва авантура во...

Струга ТЛ загуби од Партизани, Шкупи го победи Херманштад

0
Македонскиот шампион Струга Трим Лум доживеа пораз (0-1) од тимот на Партизани на пријателскиот меч...

Струга Трим Лум, во барабанот на неносители

0
Македонскиот првак Струга Трим Лум ќе се најде во барабанот на неносители на денешниот ждреб...

Струга Трим Љум траба да ја оправда улогата на фаворит против...

0
По слободниот викенд, лидерот во шампионот, Струга Трим Љум им се враќа на домашните обврски и ја продолжува битката за историската титула. Момците...

Јусуфи: Јасно е дека одиме по трите бода

0
Фудбалерите на Струга Трим Љум се во одлична серија без пораз во домашниот шампионат, но...

Прва македонска фудбалска лига, 16 коло-резултати

0
Силекс 1-2 Струга Трим Лум Advertisements Победа 0–6 ФК Шкупи...