таг: their

Циципас стартуваше со победа на тенискиот турнир во Ротердам

0
Првиот носител Стефанос Циципас стартуваше со победа на тенискиот турнир на тврда подлога во Ротердам...

Циципас е првиот финалист на Австралија опен

0
Стефанос Циципас со победата против Карен Хачанов од 3:1 во сетови (7:6, 6:4, 6:7, 6:3)...

Рибакина прва финалистка, елиминирана Азаренка

0
Елена Рибакина, актуелната шампионка на Вимблдон, избори пласман во финалето на првиот Гренд слем во сезоната, Австралија опен. Русинката која настапува за Казахстан, во...

Хачанов е првиот полуфиналист, Рибакина подобра од Остапенко

0
Карен Хачанов е првиот полуфиналист на машкиот дел од турнирот во Мелбурн. Во женска конкуренција,...

Рубљов го елиминира Руне и ќе игра против Ѓоковиќ или Де...

0
Андреј Рубљов се пласираше во четвртфиналето на Австралија опен. Во драматичен меч рускиот тенисер го...

Ново изненадување во Мелбурн, елиминирана е Ига Швјонтек

0
Светската тенисерка број еден Ига Швјонтек го заврши учеството на Австралија Oпен во четвртото коло,...

Фудбалска Федерација се извини за однесувањето на Ловрен

0
Хрватската Фудбалска Федерација (ХНС) се извини на новинарите за однесувањето на дефанзивецот Дејан Ловрен по...

Ривер Плата му „подари“ титула на Бока Јуниорс?!

0
Драмата се одвиваше во последните мигови од двата меча, кои се играа на далечина од...

Украина вклучена во кандидатурата на Шпанија и Португалија за СП 2030?!

0
Шпанија и Португалија веќе потврдија дека ќе бидат кандидати за заедничка организација на Светското првенство...

ВИДЕО / Реал е „кралот“ во Лигата на шампионите!

0
Рекордерот по бројот на титули во најелитното натпреварување, над сите очекувања слави во финалето против...