таг: team

ВИДЕО / Mеси, 2 гола и асистенција за Интер Мајами

0
Интер Мајами на крилата на Лионел Меси дојде до втората победа во Лига...

Андрес Иниеста ќе му се придружи на Меси во Интер Мајами?!

0
Интер Мајами се обидува да го опкружи со познати поранешни соиграчи на Лео...

Андрес Иниеста летово и официјално ја завршува фудбалската кариера

0
Легендарниот Андрес Иниеста летово би можел и официјално да ја заврши својата фудбалска...

Дарвин Хем: Јокиќ? Мораме да го браниме на различни начини

0
Денвер и ЛА Лејкерс вечерва ја започнуваат битката за претставникот на Западот во...

Марк Маркез нема да вози на Шпанското ГП

0
Осумкратниот светски шампион Марк Маркез нема да вози на Шпанското ГП, четвртата трка...

Саудијците планираат да донесат уште 50 други звучни имиња

0
Арапите, после Кристијано Роналдо планираат да донесат уште 50 други звучни имиња за...

Бензема се сели во Саудиска Арабија, ќе отвори своја Академија

0
Фудбалерот на Реал Мадрид, Карим Бензема може да отвори своја академија во Саудиска...

Вирусна инфекција ја покоси репрезентацијата на Холандија

0
Петмина играчи отпаднаа од сисокот на селекторот Роналд Куман. На стартот на квалификациите...

Роналдо: Во тешките периоди, најдобро се гледа кој е од твоја...

0
Кристијано Роналдо признава дека поминал низ најтешкиот период во кариерата при враќањето во...

Бензема го пропушта Бетис, за да биде подготвен за Ливерпул

0
Реал Мадрид се најде во нови проблеми во пресрет на новото коло во...