таг: Switzerland’s

Одермат го израмни рекордот на Стенмарк и го помина рекордот на...

0
Швајцарскиот скијач Марко Одермат постави рекорд по бројот на освоени поени во една...

Лара Гут Бехрами, го освои малиот Кристален глобус

0
Швајцарската скијачка Лара Гут Бехрами победи на последниот супер-велеслалом сезонава. Таа на тој...

ФИФА поведе постапка против Србија за дискриминација

0
Светската фудбалска организација, ФИФА, поведе постапка против Фудбалскиот сојуз на Србија. Advertisements ...

Неизвесен настапoт на двете ѕвезди на Швајцарија против Србија

0
Фудбалската репрезентација на Швајцарија се соочува со проблеми со повреди во пресрет на клучниот натпревар...

Марко Одермат, победник на велеслаломот во Зелден

0
Швајцарецот Марко Одермат, минатогодишниот освојувач на големиот кристален глобус, победи во првиот велеслалом сезонава, кој скијачите...